Renginiai
Kategorijos
Klauskite mūsų

 Vardas

 El.paštas

 Klausimas

 

2017 02 13

Paskaitos žemdirbiams ir specialistams

 

Kaip ir kiekvienais metais vasario-kovo mėnesiais netrūksta mokymų. Žemdirbiai ir žemės ūkio specialistai prašo paskaityti paskaitas apie Lietuvos dirvožemius ir jų savybes, apie tręšimo ir kalkinimo bandymuose gautus rezultatus, kodėl būtina atlikti dirvožemio agrocheminių tyrimus ir kaip jais naudotis, apie vykstančią dirvožemio degradaciją, kaip optimaliai tręšti ir sutaupyti pinigų ir kt.

 

Ypatingai noriai į tokias paskaitas kviečiamas prof. habil. dr. Gediminas Staugaitis. Jis vasario 1 dieną Birštone AB ‚Kauno grūdai“ specialistams skaitė paskaitą „Dirvožemio savybės, tręšimas ir kalkinimas“.  Klausytojai buvo supažindinti su žemės informacinės sistemos internetiniame puslapyje patalpintomis dirvožemio duomenų bazėmis ir paaiškino kaip jomis reikia naudotis. Profesorius aptarė šalies dirvožemio rūgštėjimo problemą, pateikė duomenis apie judraus fosforo ir kalio kiekių pokyčius dirvožemyje ir vyraujančias tendencijas. Supažindino su tręšimo bandymuose gautais naujausiais duomenimis.

 

2017 02 13_2Iki pavasario profesoriaus paskaitų krūvis nėra mažas. Jau planuojamos išvykos į susitikimus su žemdirbiais Kretingos, Akmenės, Šakių, Radviliškio, Anykščių, Kauno regionuose. Vasario 23-24 dienomis vyks mokymai LAMMMC Agrocheminių tyrimų laboratorijoje, kur įstaigos specialistai  aptars ne tik klasikinius dirvotyros bei agrochemijos pagrindus, bet ir susipažins su naujausiais šios srities pasiekimais pasaulyje.

 

2017 02 13

LAMMC Agrocheminių tyrimų laboratorija